O nas
Trojanowscy
Więcej o nas >
Urodzona w Płocku. Absolwentka PSM II stopnia w Białymstoku (fortepian) oraz AMFC w Warszawie filii w Białymstoku (klasa prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych). Nauczycielka w szkołach muzycznych i Ognisku Baletowym w Białymstoku od 1983 roku. Współpracowała jako dyrygentka z Katedralnym Chórem Carmen, Chórem Białostockiego Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki od 1994 roku, Zespołem Wokalnym Liceum w Mońkach, Zespołem wokalnym Miraż oraz Chórem Cantate Domino. Prowadzi edukację muzyczną dla lokalnych społeczności, współpracowała z Aresztem Śledczym w Białymstoku, Ośrodkami Szkolno-Wychowawczymi na Podlasiu i Mazowszu, Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku oraz Zakładami Karnymi. Współpracuje z Fundacją Młodej Polonii na Ukrainie oraz licznymi instytucjami kulturalnymi w kraju. Jest autorką scenariuszy programów edukacyjnych emitowanych w TVP 3, TV Trwam i TV Jard. Animatorka prywatnego szkolnictwa na Podlasiu (Mońki, Łapy, Czarna Białostocka, Choroszcz). Jurorka licznych festiwali, w tym: Bliskich Spotkań z Poezją Śpiewaną Kuźnia (1998-2006), Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich szczebla wojewódzkiego (1998-2000), Spotkań z Poezją Śpiewaną Jesienne Nastroje (1997-2000), Festiwalu Pieśni Sakralnej Łapskie Te Deum (1998-2000), Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego (2002-2010), Międzynarodowego Festiwalu Piosenki o Super Mikrofon Radia Jard (2005-2016), Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodzieży

Lidia Trojanowska
Dyrygent, animator kultury.Urodzony w Ciechanowie. Edukację muzyczną rozpoczął w rodzinnym mieście (akordeon), kontynuował w Płocku (akordeon, fortepian) i Łodzi (fortepian). Studia muzyczne ukończył w AMiFC w Warszawie w klasach: fortepianu (Jan Kadłubiski, 1984) i kompozycji (Marian Borkowski, 1996). Jest autorem ponad 300 utworów od dzieł oratoryjnych przez instrumentalne do drobnych form instrumentalnych i pieśni. Wśród nich znajdują się kompozycje wokalno-instrumentalne, wokalne, symfoniczne, instrumentalne, pieśni na głos z towarzyszeniem fortepianu oraz ponad 20 kolęd do własnej muzyki i tekstu. Tadeusz Trojanowski jest także autorem Uroczystej Fanfary Miejskiej Białegostoku. Większość kompozycji doczekała się wykonań estradowych, nagrań radiowych (Polskie Radio, Radio Watykańskie), telewizyjnych i fonograficznych (Vienna Modern Masters, Acte Preable, Pro Art). Kompozycje Tadeusza Trojanowskiego wykonywane były m.in. w Niemczech, Włoszech, Słowacji, Rosji, Norwegii, Meksyku, Australii, USA i Japonii. Jako pianista koncertuje w kraju i za granicą wykonując głównie muzykę współczesną i romantyczną. Jest wielokrotnym stypendystą Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Marszałka Województwa Podlaskiego za rok 2006. W 2008 r. otrzymał medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis, a w 2013 Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej. Dzięki swej inwencji twórczej i zdolnościom organizatorskim jest pomysłodawcą i realizatorem licznych festiwali i inicjatyw muzycznych na Podlasiu i Mazowszu (Koncerty Pamięci, Koncerty przed Hejnałem, Muzyczne Spotkania z naturą – Franciszkiada – granie na byle czym, Podlaski Festiwal Wielkanocny, Letni Festiwal Chopin nad Nettą, Chopin z widokiem na Supraśl i wiele innych).

Tadeusz Trojanowski
Kompozytor, pianista, pedagog, animator kultury na Podlasiu i MazowszuAbsolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku. W 2005 roku ukończył Wydział Instrumentalny w klasie organów prof. Marii Terleckiej. W 2009 roku otrzymał dyplom specjalności muzyka kościelna; wówczas kształcił się u dra Bartosza Jakubczaka w zakresie gry na organach i prof. Cezarego Szyfmana - emisji głosu. U prof. Michała Dąbrowskiego doskonalił umiejętności improwizacji z elementami akompaniamentu liturgicznego. Uczestniczył w kursach i seminariach prowadzonych przez wybitnych organistów i kameralistów, m. in. Andrzeja Chorosińskiego, Józefa Serafina, Liliannę Stawarz, Nicholasa Parle'a, Juliana Gembalskiego, Tomasza Adama Nowaka. Koncertuje w Polsce jako solista i kameralista, współpracuje z orkiestrami i zespołami jako pianista, organista i pozytywista, brał udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych. Współpracuje również z Zespołem Muzyki Dawnej Diletto Anny Moniuszko, realizując partie basso continuo. Ponadto prowadzi działalność pedagogiczną w PSM I i II stopnia w Suwałkach w klasach: fortepianu, organów, harmonii i improwizacji. Od 2007 roku pełni funkcję organisty, kantora i dyrygenta w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Od 2010 roku jest prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego TAK, będącego inicjatorem wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych, m.in. warsztatów Psallitesapienter, cyklicznego przeglądu muzyczno – plastycznego Jeszcze Polska nie zginęła. Staraniem Stowarzyszenia ukazały się także publikacje: Wspomnienia Sybiraków z Moniek, Jak mądrze i zdrowo się starzeć oraz aktywnie uczestniczyć w kulturze.

Sylwester Trojanowski
Nasz Team
